قوانین و مقررات طبیب یاب

قوانین عمومی

توجه داشته باشید کلیه اصول و روند فعالیت طبیب یاب منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با خود است. در صورتی که در قوانین مندرج، روند و سرویس های طبیب یاب تغییراتی ایجاد شود در همین صفحه منتشر خواهد شد.
مسئولیت هر گونه خطا، سوء رفتار و تخلفات پزشکان عضو در سایت طبیب یاب، برخلاف قوانین سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران بر عهده پزشک میباشد و طبیب یاب نسبت به صحت مشاوره و خدمات پزشکی ارائه شده توسط پزشک شامل نوبت دهی مشاوره غیر حضوری و یا تخفیفات خدمات پزشکی هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.

قوانین مشاوره

سرویس مشاوره طبیب یاب یک بستر امن برای ایجاد ارتباط بین کاربر و پزشک جهت مطرح کردن سوالات پزشکی است. در این سرویس با توجه به نوع مشاوره انتخاب شده میتوانید با پزشک به گفتگو بپردازید توجه داشته باشید که این سرویس به هیچ عنوان یک سرویس اورژانسی نیست و جهت خدمات اورژانسی میبایست به قسمت مشاوره آنی طبیب یاب مراجعه فرمایید.

لغو نوبت

درصورتی که بیشتر از ۲۴ ساعت به زمان مشاوره تلفنی مانده باشد کل مبلغ پرداخت شده توسط کاربر بصورت اعتبار برای استفاده های آتی در حساب کاربری افزوده خواهد شد. این اعتبار قابل استفاده برای دریافت نوبت از کلیه پزشکان عضو در سایت طبیب یاب می باشد و برای هر یک از اعضا خانواده و یا آشنایان کاربر قابل استفاده می باشد.
درصورتی که کمتر از ۱ ساعت به زمان مشاوره تلفنی مانده باشد مبلغ پرداختی برای مشاوره تلفنی به حساب کاربر مرجوع نخواهد شد.
در صورت عدم پاسخگویی پزشک در زمان مقرر هر نوبت، ۱۰۰% وجه به کیف پول شما بازگردانده خواهد شد و یا سوالتان به پزشک دیگر ارجاع داده میشود. پس از گفتگو دو طرفه و اطمینان پزشک از دریافت پاسخ کامل سوالتان گفتگو به صورت توافقی پایان خواهد یافت.
هرگونه بی احترامی به پزشکان خارج از چهارچوب قانون پیگرد قانونی خواهد داشت و نیز ارائه خدمات به فرد خاطی متوقف خواهد شد.
درخواست شماره تلفن از پزشک غیر قانونی می باشد و در صورت اعلام پزشک، توسط تیم پشتیبانی پیگیری خواهد شد. کاربرانی که نوبت مشاوره تلفنی گرفته اند میبایست راس ساعت مقرر آماده و در دسترس باشند و منتظر باشند تا با ایشان تماس گرفته شود.

قوانین مشاوره گفتگو متنی

طبیب یاب صرفاً یک بستر و زیرساخت مشاوره متنی را برای ارتباط بیمار و پزشک فراهم می کند. مسئولیت استفاده صحیح از این ابزار با کاربران است و هرگز نباید به عنوان جایگزین مراجعه حضوری تلقی گردد. صحت مندرجات اطلاعات فردی و سوال و جواب های کاربر بسیار ضروری است و مسئولیت آن با شخص کاربر میباشد. در ابتدای روند مشاوره متنی اطلاعاتی از قبیل، قد، وزن بیماریهای خاص احتمالی و یا مصرف دارو از بیمار پرسیده می شود. ارائه صحیح این اطلاعات در تشخیص و تجویز پزشک موثر بوده و مسئولیت صحت آن برعهده کاربر می‌باشد.
از ساعت ۲۲ شب الی ۸ صبح زمان استراحت پزشکان می باشد و جز زمان مقرر جهت مشاوره نمی باشد.

قوانین مشاوره گفتگو ویدئویی

روز و ساعت تماس ویدئویی توسط شما رزرو خواهد شد پزشک در زمان رزرو شده ارتباط را شروع خواهد کرد. در صورتی که پزشک در زمان رزرو شده تماس را شروع کند و شما در صفحه تماس حضور نداشته باشید گفتگو پایان یافته و هزینه مشاوره عودت داده نمی شود.
درصورتی که بیشتر از ۲۴ ساعت به زمان مشاوره کل مبلغ پرداخت شده توسط کاربر بصورت اعتبار برای استفاده های آتی در حساب کاربری افزوده خواهد شد. این اعتبار قابل استفاده برای نوبت گیری از کلیه پزشکان عضو در سایت طبیب یاب می باشد و برای هر یک از اعضا خانواده و یا آشنایان کاربر قابل استفاده است. درصورتی که کمتر از ۱ ساعت به زمان مشاوره تلفنی مانده باشد مبلغ پرداختی برای مشاوره تلفنی به حساب کاربر مرجوع نخواهد شد.

قوانین و مقررات تخفیفات خدمات پزشکی

طبيب ياب معتبرترین و بهترین سامانه تخفیف پزشکان است که هدف آن تبدیل شدن به بزرگترین بستر تخفیف در حوزه پزشکی در ایران است
طبيب یاب با دقت و نظارت کامل بهترین پزشکان را انتخاب و برای ارائه خدمات ارزان و مقرون به صرفه به کاربران عزیز تمام تلاش خود را به کار بسته است.
شما با طبیب یاب هیچ تخفیفی را از دست نخواهید داد و با تخفیفات خدمات پزشکی طبیب یاب میتوانید هزینه های پزشکی خود را کاهش دهید و بهترین خدمات را با بهترین و کمترین هزینه دریافت کنید سامانه نوبت دهی آنلاین طبیب یاب در حوزه های مختلف پزشکی تخفیف های جذابی دارد که شما می توانید بسته به نیاز خود در حوزه های زیبایی، دندان پزشکی، جراحی، ارتوپدی، گوش و حلق و بینی، زنان، اعصاب و روان و داخلی از ۳۰ تا ۹۰ درصد تخفیف دریافت کنید.
انجام کلیه خدمات پزشکی منوط به تایید پزشک است. در صورتی که بنا به نظر پزشک خدمت درمانی خریداری شده شما درحال حاضر قابل انجام نباشد، مبلغ پرداختی شما به اعتبار حسابتان برگردانده می شود. اگر خدمت مورد نظر شما شرایط درمانی خاصی را نیازمند است که در زمان دیگری امکان پذیر می شود در صورت تشخیص پزشک و با هماهنگی با پشتیبانی میتوانید نوبت خود را به زمان بعد از آماده سازی شرایط موکول کنید. کاربرانی که خدمات تخفیفی خریداری کرده اند میبایست راس ساعت مقرر در مطب حضور داشته باشند اما ممکن است زمان انتظارشان در مطب طولانی تر شود. پیشاپیش از صبر و شکیبایی شما سپاس گذاریم.

مقررات نوبت‌دهی، پرداخت و استرداد

به منظور استفاده هرچه بهتر از خدمات « سامانه نوبت دهی اینترنتی طبیب یاب » لازم است ،کاربران قبل از هرگونه فعالیت و یا عضویت در سامانه و اپلیکیشن مقررات و شرایط حاضر را مطالعه نمایند. عدم تکمیل فرآیند نوبت دهی تا پرداخت نهایی بعد از زمان ۲۰ دقیقه به منزله انصراف بوده و هیچگونه حقی برای کاربر ایجاد نمی کند. در عملیات رزرو و اخذ نوبت در انتخاب روز و تاریخ نوبت درخواستی خود دقت فرمایید نوبت دریافتی شما از سایت طبیب یاب به منزله ی ملاقات پزشک مورد نظرتان در این ساعت نمی باشد. میزان انتظار شما در مطب به روند کاری پزشک مورد نظر بستگی دارد و طبیب یاب در این زمینه مسئولیتی بر عهده ندارد.
در روز و ساعت تعیین شده در مطب حضور داشته باشید در صورتی که پزشک معالج در تاریخ اخذ نوبت در مطب حضور نداشته باشد به صورت پیامک به بیمار اطلاع رسانی می شود. لذا از غیر فعال نمودن پیامک تبلیغاتی گوشی همراه خود در فاصله ی زمانی رزرو نوبت تا ویزیت نهایی پرهیز نمایید امکان جابه جایی یا لغو نوبت از طریق حساب کاربری مطابق با شرایط و مقررات ،حاضر در سایت و اپلیکیشن برای کاربران فراهم شده است. چانچه نوبت از طرف طبیب یاب لغو گردد، سایت موظف به ارائه نوبت جایگزین به کاربر می باشد. مسئولیت کلیه اقداماتی که از طریق حساب کاربری اشخاص صورت می گیرد بر عهده ی کاربر صاحب حساب است و کاربر می پذیرد که سایت طبیب یاب در این موارد مسئولیتی ندارد. نوبت اخذ شده صرفا برای فردیست که مشخصات دقیق خود را وارد و فرایند رزرو نوبت را تا انتها با موفقیت طی کرده باشد و تحت هیچ شرایطی واگذاری نوبت اخذ شده به غیر امکان پذیر نیست هرگونه اشتباه در ورود اطلاعات درخواستی، موجب ابطال نوبت دهی می گردد. همچنین مسئولیت صحت تمامی اطلاعات وارد شده توسط کاربر از جمله نام و نام خانوادگی و سایر اطلاعات شخصی کاملا بر عهده ی کاربر می باشد. استرداد وجه پرداختی در صورت عدم حضور بیمار و یا لغو ویزیت بعد از زمان مقرر امکان پذیر نمی باشد. در پرداخت الکترونیکی به موارد امنیتی درگاه بانک و علامت رمز گذاری درگاه بانک توجه نموده و رمز کارت و سایر اطلاعات کارت بانکی خود را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهید. لطفا شماره تماس خود را به صورت صحیح وارد نمایید تا در صورت بروز هرگونه تغییرات به شما اطلاع رسانی شود. زمان کاری و تقویم نوبت دهی پزشک، توسط خود پزشک یا پرسنل مرکز درمانی و یا به طور کلی سایر خدمت رسانان تعریف شده است و امکان ثبت نوبت اورژانسی در «طبیب یاب» مقدور نمی باشد.

نظرات

بدیهی است اگر این قوانین در ثبت نظرات کاربری رعایت نشود نظر کاربر تایید نخواهد شد و در نتیجه در سایت نمایش داده نمی شود.
با این حال طبیب یاب هیچگونه مسئولیتی در قبال صحت یا عدم صحت نظرات منتشر شده در این قسمت را ندارد. نمایش نظرات کاربران در سایت به هیچ وجه به معنی تایید فنی طبیب یاب درباره محتویات نظر نیست لذا از کاربران محترم تقاضا می شود نظرات را اصل و پایه انتخاب و تصمیم گیری خود قرار ندهند. نقد کاربران باید همراه با رعایت حریم شخصی و حفظ جایگاه و حرمت پزشکان خدوم کشور باشد. تبلیغ برای محصولات درمانی یا مراکز درمانی در متن نظرات ممنوع است.

امنیت و حریم شخصی

کلیه ی اطلاعات شخصی کاربران به صورت محرمانه نزد طبیب یاب باقی خواهد ماند.
کلیه ی حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به شرکت سپهر فناوران رستاک می باشد و هرگونه کپی برداری یا مشابه سازی از این سامانه پیگرد قانونی دارد.